logo gra o tron sezon 6

Gra o Tron Sezon 6 Online Napisy PL

Gra o Tron to amerykański dramat fantasy stworzony przez showrunnerów Davida Benioffa i D. B. Weissa. Jest to nadawana przez HBO adaptacja Pieśni Lodu i Ognia – serii powieści fantasy, napisanych przez George’a R. R. Martina. Tytuł serialu zaczerpnięty został z tytułu pierwszej powieści z serii. Serial filmowany jest przede wszystkim w studiu w Belfaście, ale niektóre lokalizacje zabierają widzów w takie miejsca, jak Chorwacja, Islandia, Malta, Maroko, Północna Irlandia, Hiszpania, Szkocja i Stany Zjednoczone. Akcja serii toczy się na fikcyjnych kontynentach Westeros i Essos i przeplata kilkanaście wątków związanych ze stałą obsadą o równorzędnych znaczeniowo rolach. Główny wątek związany jest z wojną domową kilku szlachetnych familii, toczących bój o prawo do Żelaznego Tronu Siedmiu Królestw. Kolejny odnosi się do prób przejęcia tronu przez ostatnich potomków zdetronizowanej linii rządzącej. Trzeci natomiast oscyluje wokół zbliżającej się legendarnej Zimy, tajemniczych kreatur i dzikich ludzi zza Muru.

Gra o Tron Sezon 6 Online PL

Gra o Tron przyciągnęła do HBO rekordową liczbę widzów i może się pochwalić wyjątkowo szeroką i aktywną międzynarodową fanbazą. Serial jest ogólnie bardzo pozytywnie odbierany przez krytyków, ceniony za grę aktorską, złożoność postaci i fabuły, za perspektywę i pozytywne cechy produkcji, jednakże takie jego powtarzające się elementy, jak jak nagość, przemoc, przemoc na tle seksualnym spotkały się z bardzo poważną krytyką. Seria zdobyła dwadzieścia sześć nagród Emmy, czym ustanowiła rekord ilości zdobytych nagród w danym roku. Zdobyła także, rzecz jasna, wiele innych prestiżowych nagród oraz nominacji, włączając w to dwie nominacje do Złotych Globów. Nawiasem mówiąc, jeżeli chodzi o Złote Globy, to Peter Dinklage, odgrywający rolę Tyriona Lannistera, dostał tę nagrodę za swoją grę aktorską. Został obdarowany także dwoma nagrodami Emmy.
O ile pierwszy sezon jest wierną adaptacją powieści, to kolejne wprowadzają już pewne bardzo istotne zmiany. Zarówno powieści, jak i adaptacja, czerpią miejsca, wątki i postaci z licznych wydarzeń w historii Europy. Główną inspiracją jest angielska Wojna Róż pomiędzy domami Lancaster i York, będąca kanwą dla Martinowskich domów Lannister i Stark. Większość Westeros bazuje na wiedzy o magnaterii średniowiecznej Europy Zachodniej – stąd czerpie chociażby zamki i turnieje rycerskie. Inspiracją do powstania postaci Cersei i knutych przez nią spisków była rzeczywista kobieta – Izabela Francuska, zwana Wilczycą z Francji, księżniczka francuska i królowa Anglii z czternastego wieku. Inne historyczne inspiracje to Mur Hadriana (Wielki Mur), legenda o Atlantydzie (Valyria), wikingowie (Żelazne Wyspy), hordy mongolskie (Dorthraki).
HBO wyemitowało do dnia obecnego już pięć sezonów serii. Na kwiecień 2016 roku zaplanowany jest nowy sezon. Wszystkie dotychczasowo wyemitowane sezony oglądaj online na naszej stronie w wersji posiadającej napisy pl. Nie trać więcej czasu na nudę – jeżeli nie masz dobrego pomysłu na spędzenie wolnego czasu, to zdecydowanie zainwestuj jego część na oglądanie „średniowiecznej Rodziny Soprano”, jaką sami twórcy określili Grę o Tron. Wciąga bardzo szybko i to trwale.

Gra o Tron Sezon 6 Online PL Oglądaj

Gra o Tron S06E01 Online PL

Screeny z filmu Gra o Tron Sezon 6 (2016)

Gra o Tron Sezon 6 Online Gra o Tron Sezon 6 napisy pl Gra o Tron Sezon 6 cda